Péče o obuv

Jak pečovat o obuv

NÁVOD NA POUŽITÍ A ÚDRŽBU

 • Při výběru pečlivě zvažte účel, k němuž bude obuv používána. Obuv používejte způsobem v prostředí odpovídajícímu její účelovosti.
 • Pečlivě vyberte správnou velikost a nejlépe vyhovující střihové provedení. Nevhodně zvolený typ obuvi, nesprávná velikost, šíře nebo tvar obuvi nemohou být důvodem k pozdější reklamaci.
 • Obuv je nutno střídat zejména v nepříznivém počasí.
 • Při obouvání, zejména uzavřeného střihu, používejte obouvací lžíci, čímž zabráníte prolamování materiálu v patní části.
 • Uzavřenou obuv nezouvejte o druhou botu, aby nedošlo k narušení soudržnosti podešve se svrškem v namáhaném místě.
 • Usňová i textilní obuv s konfekčním šitím není vodotěsná. Odolnost proti promočení lze zvýšit použitím vhodných impregnačních přípravků na obuv.
 • Promáčená obuv se nesmí sušit v kontaktu ani v bezprostřední blízkosti tepelných zdrojů.
 • Vezměte na zřetel, že každodenním nošením obuvi přiměřeně klesá její životnost. Záruční dobu na obuv nelze zaměňovat s životností obuvi. Vzhledem k rozdílné intenzitě užívání obuvi u jednotlivých spotřebitelů může být životnost obuvi vyčerpána ještě před uplynutím záruční doby.
 • Obuv po každém použití ošetřete dle typu materiálu vhodnými prostředky na obuv.
  Do uzavřené, zejména usňové obuvi po vyzutí zapněte napínáky odpovídající velikosti.
 • Žádnou obuv nelze prát v pračce.
 • Obuv je nutno chránit před chemickými vlivy a promáčením.
 • Při intenzivním užívání obuvi dochází k opotřebení podešve i podpatků, a proto je nutné obuv dát včas podrazit, vyměnit patníky apod. V případě že tak neučiníte včas, může dojít k takovému poškození obuvi, že ji nelze opravit. Při případném reklamačním řízení je taková vada hodnocena jako neopravitelná, vzniklá mechanickým poškozením a Vaše reklamace nebude uznána.

NÁVOD NA OŠETŘOVÁNÍ JEDNOTLIVÝCH DRUHŮ OBUVI

Obuv z hladkých usní

Zbavit nečistot vhodným kartáčem, měkkým hadříkem, případně vlhkou houbou. Suchou useň ošetřit krémem. Vyvarujte se rozmáčení, poškozuje vzhled povrchové úpravy a deformuje tvar. Pokud dojde k promáčení obuvi, dbejte na její včasné očištění, vysušení a nakrémování krémem určeným pro příslušný druh usně a typ její povrchové úpravy. Vyvarujte se častému používání samolešticích prostředků - vždy dávejte přednost krému.

Vlasové materiály velury a nubuky

Znečištění odstranit krepovým kartáčem nebo speciální gumou, kartáčovat bez vydírání vlasu! Na ošetření jsou vhodné impregnační přípravky ve sprejích. Vlasová useň se nikdy nekrémuje!

Lakové usně

Nečistoty odstranit měkkým textilem za sucha nebo mokra. Povrch nutno chránit před chemickými vlivy a rozmáčením. Před mrazem chraňte ošetřením speciálním prostředkem na lakové usně.
Povrstvená useň - viz lakové usně

Syntetické materiály

Snadno se čistí vodou s přídavkem saponátu a po opláchnutí se vytřou hadříkem.

Textilní obuv

Čistit kartáčováním, podle druhu textilu a povahy znečištění také vytíráním za vlhka, mastné skvrny čističem skvrn na textil. Impregnovat sprejem na textil.

Vybíráme z nabídky

Nejprodávanější

Spřátelené weby